PIKNIK SPORTOWO-REKREACYJNY

PIKNIKUJEMY
10 sierpnia 2013 r.
w godzinach
12:00 – 17:00
podczas
PIKNIKU SPORTOWO-REKREACYJNEGO
na boisku w Stawie Komtura

Zapraszamy Wszystkich niezależnie od wieku. Dzieci, młodzież oraz dużo „starszą młodzież”.  Całe rodziny.  Z trzy pokolenia. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Można zabrać ze sobą kocyk albo leżaczek albo  po prostu skorzystać z kawałka zielonej trawy na boisku. Podczas całego Pikniku oprócz wydarzeń programowych, zadbaliśmy o ulubione atrakcje dla dzieci w postaci dmuchanych zjeżdżalni, waty cukrowej i balonów. Dla starszych podjedzie Żuk prosto z PRL’u z zapasem pysznych grillowanych kiełbasek i schłodzoną oranżadą.
A w programie na ten dzień:

12:00 – Oficjalne rozpoczęcie Pikniku
Piknik  rozpocznie i poprowadzi konferansjer znany, lubiany i niezwykle energiczny Michał NACHU Naleśniak.
Zaś o wyjątkową oprawę muzyczną tego dnia zadba  DJ FUNKTION (Juliusz). Propagator tzw. scratch music oraz współorganizator jedynej cyklicznej skrecz sesji w Polsce „eNeRDe Skrecz Sesja”. Mistrza Świata IDA 2012 w kategorii „Show”, który zdeklasował reprezentantów z 12 krajów w tym, aż 5 spoza Europy – Brazylii, Japonii, Indonezji, USA i Kanady. Funktion zapewni nam scratch music do bardzo wyszukanych, smacznych i porywających do tańca dźwięków!
12:10 – Pokaz i warsztaty Grupy Tanecznej Kniferz Crew. Na macie będzie panował STREET DANCE czyli TANIEC ULICZNY.
Będzie można nie tylko podziwiać lecz również spróbować swoich sił w takich stylach jak HIP HOP, HOUSE, POPPING, DANCEHALL, BREAKDANCE. Kniferz Crew, to świeża ekipa tancerzy założona w 2012 r. przez Kasienię, Si Pop’a i Dreada. Ich celem jest szerzenie tańca ulicznego i kultury hip hop w Toruniu, organizowanie i uczestnictwo w zawodach/jam’ach/warsztatach i pokazach tanecznych w Polsce i na świecie. Jak sami mówią „Chcą rozszerzyć ekipę, dlatego przekazują swoją zajawkę toruńskiej młodzieży i czekają na ludzi z pasją!”

http://www.youtube.com/user/KNIFERZCREW

12:30 – Pokaz beat box’u czyli muzyki robionej głosem przygotuje Beat Box’er Czerny.
Ten niespełna 20-letni chłopak, pochodzący z Włocławka, beatboxuje już od 5 lat. Swego czasu wygrał tzw. „Bitwę o moher” w Klubie NRD. Beatbox kocha przede wszystkim za to, że za pomocą aparatu mowy pozwala mu naśladować wiele instrumentów muzycznych. Lubi tworzyć każdy rodzaj muzyki, na który pozwolą mu jego umiejętności.
13:10 – Kolejna porcja umiejętności Grupy Tanecznej Kniferz Crew, połączona z warsztatami
14:00 – Toruńscy Tricksterzy pokażą o co chodzi w sporcie, który nazywa się TRICKING.
Jest to nieformalna nazwa stosunkowo nowego sportu, który łączy ze sobą sztuki walki, gimnastykę a nawet breakdance.  Tricking ma na celu stworzenie estetycznego połączenia salt, kopnięć i obrotów. W odróżnieniu od wielu sportów tricking nie ma formalnych zasad, przepisów i reguł. Nie posiada organów zarządzających trickingiem, który by go regulował. Trickerzy mogą wykonywać każdy rodzaj ekstremalnego manewru nazywając go trick, chociaż istnieją charakterystyczne, ogólnie przyjęte, ruchy. Niektórzy (szczególnie ci, którzy odkrywają tricking przez Internet) mają tendencję do nauki
łatwych i popularnych tricków (np. 540 Kick, Aerial i Backflip), po których uczą się coraz trudniejszych. Pojęcia używane w trickingu są złożone z przedrostków i przyrostków. Słowa takie jak swipe, gyro, cheat, pop, missleg, switch, swing i hyper są wspólnymi oznaczeniami podstawowych zmian ruchów.
14:15 – Angels Toruń
Nasza toruńska drużyna futbolu amerykańskiego w charakterystycznych „niebiańskich” barwach. Zaprezentują swoje możliwości przed niezwykle ważnym meczem o  playoff z drużyną Sabercats Sopot , który odbędzie się 24 sierpnia na stadionie przy ul. Świętopełka. Oczywiści zapraszamy wszystkich fanów.
14:35 – Pokaz połączony z warsztatami Grupy Tanecznej Kniferz Crew
14:55 –Jeszcze raz swoje beaty zaserwuje Beat Boxer’a Czerny

15:15Brazilian Soccer Schoolstrening piłkarski metodą Futebol de Salao
Brazylijskie Szkoły Piłkarskie to największa na świecie sieć szkół piłkarskich. Jeśli wasze dzieci kochają piłkę nożną lub chcecie zaszczepić w nich miłość do tego sportu wystarczy wziąć udział w zajęciach podczas naszego Pikniku.
Zapraszamy dzieci od 6 do 12 lat wraz z rodzicami! Liczba dzieci mogących uczestniczyć w takim treningu jest ograniczona tak więc prosimy nie zwlekać z zapisami. Zgłoszenia zawierające imię i nazwisko dziecka wraz z wiekiem można przesyłać na adres mailowy: BSSpiknik@wp.pl . Istnieje również możliwość telefonicznych zgłoszeń pod nr 724 856 905.
Więcej info o szkole na
www.grajznami.pl/torun
16:15 – Toruńscy Tricksterzy i ich tricki

16:30 – Ostatnie wejście z Angels Toruń.
17:00 – Zakończenie

Serdecznie Zapraszamy
Organizatorzy wydarzenia
Fundacja YouHaveIt
i
Gmina Miasta Toruń

No Comments