Gry Miejskie i Terenowe

Sportowe Lato TORUŃ 2014 /gry miejskie

FUNDACJA YOU HAVE IT

We współpracy z Urzędem Miasta Torunia
Dołącz do naszych Gier Terenowych „WIELKI LEŚNY CHALLENGE – TROPICIEL” oraz „GEOCACHING – ZŁODZIEJ TAJNEJ RECEPTURY” i zdobądź nagrody !!!

Zapraszamy do Gry

GRA II

nazwa: GEOCACHING – ZŁODZIEJ TAJNEJ RECEPTURY

miejsce: STARE MIASTO – start Biblioteka dla Niewidomych i Niepełnosprawnych przy ul. Szczytnej 13

czas: 07.08.14 / 10:00 -12:00

rekrutacja grup pod numerem telefonu: 733 333 510

Zapraszamy chętnych do grup:

młodzież w wieku 10 – 16 lat / 6 grup po 5 osób + dorosły opiekun lub indywidualnie, każda z grup musi posiadać instruktora/lidera z telefonem z aktywnym internetem i funkcją GPS lub mieć choć jeden telefon z aktywnym internetem i funkcją GPS na grupę

IDEA :

Gra jest zabawą o detektywistycznym charakterze polegającą na śledzeniu złodzieja tajnej receptury oraz składników potrzebnych do wypieku toruńskiego piernika. Przestępca ucieka w pośpiechu gubiąc elementy swojej garderoby nasączone zapachami przypraw. Zadaniem młodych detektywów jest jak najszybsze odnalezienie elementów odzieży pozostawionych w wyznaczonych miejscach na konkretnych trasach oraz odgadnięcie zapachu charakterystycznego dla danej przyprawy. By uczestniczyć w grze gracze muszą zalogować się na specjalnym serwerze oraz za pomocą funkcji GPS śledzić kroki złodzieja. Wygra ta grupa, która w jak najszybszym czasie wykona zadania i dotrze do mety. Gra oparta na metodzie geocaching.

START

Biblioteka dla Niewidomych i Niepełnosprawnych, ul. Szczytna 13 – zapoznawanie się z zapachami

 ZŁODZIEJ na facebook

GRA I

nazwa:WIELKI LEŚNY CHALLENGE / T R O P I C I E L

miejsce: PARK BYDGOSKI – start przy Fontannie

czas:31.07.14 / 10:00 -12:00

rekrutacja grup pod numerem telefonu: 733 333 510

Zapraszamy chętnych do grup:
dzieci i młodzież w wieku 8 – 13 lat / 10 grup po 5 osób + dorosły (pełnoletni) opiekun

Każda z grup musi posiadać telefon z możliwością robienia zdjęć lub aparat fotograficzny (jeden na grupę).
IDEA :

Gra polega na tropieniu zbiegłego z pobliskiego schroniska dla zwierząt psa, który uciekł w trakcie leczenia niezbadanej dotąd choroby. Brak kontynuacji leczenia spowodował nieodwracalne zmiany chorobowe, które sprawiły, że zwierzę przemieniło się w Wilkołaka. Obecnie grasuje na terenie Parku Bydgoskiego. Okoliczni mieszkańcy narzekają na uporczywe nocne wycie nasilające się szczególnie podczas pełni księżyca. Amatorzy parkowego grillowania donoszą o zniknięciach mięsnych specjałów, a wędkarze o notorycznym rozpływaniu się drogiej przynęty. Wygra ta grupa, która w jak najszybszym czasie zaliczy punkty zadaniowe i dotrze do mety.

nazwy grup:

WATAHA I / KŁY

WATAHA II / PAZURY

WATAHA III / ŚIERŚCIUCHY

WATAHA IV / ŁAPY

WATAHA V / WYJCE

WATAHA VI / STERCZĄCE USZY

WATAHA VII / WŚCIEKŁE PYSKI

WATAHA VIII / PĘDZĄCE OGONY

WATAHA IX / WĘSZĄCE NOSY

WATAHA X / BYSTRYCH OCZU

Basic RGB

w 2013 roku odbyły się gry
KOCIA ZAGADKA – Gra miejska

Dołącz do naszej Gry Miejskiej, rozwiąż Kocią Zagadkę i zdobądź nagrodę !

Zapraszamy 31 lipca 2013, o godzinie 10:45 (zapisy, godzina 11:00 początek gry) na Rynek Staromiejski w Toruniu. Do Gry przystępują grupy od 3 do 7 osób, a każda z grup musi mieć ze sobą aparat fotograficzny bądź telefon komórkowy z aparatem fotograficznym.

Fabuła gry:
Czy kot może zostać bohaterem? Okazuje się, że tak! Taki (nie)zwykły kot bohater mieszkał kiedyś, a dokładniej na początku XVII wieku, w Toruniu. Straszny z niego był leniuch i łasuch co za myszami nie lubił ganiać a za przyjaciół miał miejskich strażników, którzy często oddawali mu swoje jedzenie. Tak mijały mu dni, aż nadszedł dzień 16 lutego 1629 roku i pod bramami Torunia stanęło wojsko szwedzkie. Właśnie tego pamiętnego dnia nasz kot został bohaterem a na jego cześć zostały nazwane baszty: Koci Łeb, Koci Brzuch, Kocie Łapy i Koci Ogon. Jeśli chcecie się dowiedzieć jak do tego doszło? Gdzie są lub gdzie kiedyś były „kocie baszty”? Jakimi ścieżkami nasz bohaterski kot chadzał by się do nich dostać? Dołącz do naszej Gry Miejskiej i rozwiąż Kocią Zagadkę.

Organizatorem gry są:
Fundacja YouHaveIt
Gmina Miasta Toruń

Wielki Leśny Challenge
// Toruń // 4.08.2013, godz. 14:00 // Barbarka  //
Gra w Terenie pod nazwą „Jak przechytrzyć Trolla”

Dołącz do naszej Gry Terenowej „Jak przechytrzyć Trolla” i zdobądź nagrodę !!! Zapraszamy do Gry grupy od 3 do 7 osób, zapisy od godziny 14:00 przy Szkole Leśnej na Barbarce. Do przemierzenia będzie trasa o długości 4km.

Fabuła gry:
Wieść niesie, że jeszcze zanim na tych ziemiach osiedlili się ludzie i zanim powstało nasze piękne miasto Toruń, z dalekich skandynawskich lasów przybył tutaj, wygnany przez swoich pobratymców, olbrzymi Troll. Posiadał on ogromny skarb, który gromadził przez wiele setek lat. W końcu ludzie dowiedzieli się o nim i skuszeni wielkim bogactwem zaczęli co raz częściej zapuszczać się na jego teren. Wielka chciwość Trolla nie pozwalał mu nawet myśleć o utracie swoich kosztowności.
Postanowił, że ukryje skarb. A gdy już to zrobi zapadnie w długi sen, porastając drzewami i mchem. Przebudzi się w bardziej sprzyjających Trollom czasach. Kto wie? Może kiedyś już nie będzie ludzi?
Jak postanowił tak zrobił i śpi do dzisiaj. Gdyby tylko wiedział, że mapa, którą zostawił, magiczne zaklęcie podzielone na 5 części i zadania, które mają pomóc w jego skompletowaniu, zostały odkryte z pewnością miałby koszmary.
Chcecie dołączyć do śmiałków, którzy 4 sierpnia 2013 roku w lesie na Barbarce, będą się starali przechytrzyć Trolla, by zdobyć jego skarb ? Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w grze terenowej. Bądźcie gotowi na pytania i wyzwania, które zostawił na trasie po skarb, wielki Troll.

 

Szukaj Śladu Jednośladu – gra miejska
22 sierpnia 2012 (środa)

godziny: 12:00 – 18:00
lokalizacja: MotoArena
fabuła: Plaga wakacyjnych kradzieży, która dotknęła miejskie obiekty sportowe, spędza już sen z powiek toruńskiej policji. Włamywacze są coraz zuchwalsi, a ich łupy coraz bardziej nieprawdopodobne – od początku lipca zginęły już: dmuchane materace z odkrytego basenu, łyżwy w rozmiarze 39 ze sztucznego lodowiska oraz kosiarka do trawy z miejskiego stadionu. Ostatni incydent, zaginięcie motoru Adriana Miedzińskiego po treningu na MotoArenie, odebrany został jako zamach na świętość torunian. Policja już wszczęła śledztwo. Okazuje się, że spłoszeni przez ochronę obiektu włamywacze ukryli motor gdzieś wewnątrz MotoAreny, a szukając odpowiedniego miejsca, pozostawili mnóstwo śladów. Organy ścigania postawione w stan gotowości są już na tropie sprawców, ukrywających się
w okolicach Torunia. Odnalezienie motoru pozostawili tym, którzy najbardziej boleją nad startą – młodym  mieszkańcom Torunia. Kto chce wiedzieć gdzie jest motor, niech podąży śladami  jednośladu!

Wielki Leśny Challenge – sportowa gra miejsko – terenowa
1 sierpnia 2012 (środa)

godziny: 12:00 – 18:00
lokalizacja: lasek na Skarpie (start za letnimi basenami)

fabuła: Krążą legendy, że w lesie przy toruńskim Rubinkowie ukryty jest tajemniczy skarb. Archeolodzy i poszukiwacze przygód od lat próbują go odnaleźć. Nic z tego. Do tej pory nikomu nie udało się odszukać miejsca, w którym mógłby się znajdować. Wielu wciąż jednak podejmuje próby. W lipcu tego roku w Toruniu pojawiła się kolejna ekspedycja próbująca szczęścia i tym razem ono naprawdę uśmiechnęło się do nieustępliwych śmiałków. Zapaleńcom udało się odszukać list, w którym prawdopodobnie zaszyfrowane zostały wskazówki pomocne w odnalezieniu obecnego Strażnika Skarbu, dalekiego potomka  Kazimierza Skarpowicza herbu Rubinek – nieszczęśnika zmuszonego do ukrycia kosztowności w obliczu zbliżającego się ataku Szwedów. Podobno ostatnią wolą szlachcica, który poległ w czasie walk na nadwiślańskich wydmach, było to, by skarb wydobyto w czasach, kiedy dwa brzegi rzeki połączy sieć przepraw. Czyżby ten czas nadchodził? Dowiemy się już 1 sierpnia… Zapraszamy dzieci w wieku 6 – 18 lat.

 

No Comments