JASNE ŻE CIEMNE

EFEKTY NASZYCH DZIAŁAŃ – 4 SESJE – FINAŁ


Wojna Światów
Twórcy:
Michał Paśniewski
Natalia Konwerska
Agata Zdanowicz
Agnieszka Kalata
Anna Kubicka

———————————————————————————————————————————————-

Energia
Twórcy:
Alicja Maciejewska
Justyna Brozdowska
Mateusz Świeczak
Martyna Domszy
Maja Niedlich

———————————————————————————————————————————————-

Kobiety w żywiole
Twórczynie:
Sylwia Rawinis
Anna Samuła
Paulina Wiesiak
Magdalena Masny
Karolina Osmańska

———————————————————————————————————————————————-


Dark side of magic
Twórcy:
Krzysztof Rawinis
Asia Bigałka
Asia Miśtak
Kamila Zakrzewska
Kasia Różańska


Wolontariusze Fundacji YouHaveIt zapraszają do udziału w bezpłatnych warsztatach, projektu „Jasne że ciemne”. Warsztaty rozwijające umiejętności robienia fotografii cyfrowej wykorzystującej technikę zdjęć czasowych, skierowane są do młodych osób w wieku od 14 do 30 lat. Spotkania z instruktorami odbywać się będą w weekendy od 27.01.2012 do 01.03.2012 w Toruniu. Każdy z uczestników zdobędzie certyfikat Youthpass.

Zadaniem uczestników warsztatów „Jasne że ciemne” będzie wybranie tematu sesji zdjęciowej, stworzenie planu zdjęciowego i wykonanie sesji zdjęciowej. Praktyczne zajęcia z fotografowania w technice cyfrowej i kreatywne wykorzystanie jej w połączeniu z elementami ruchu i choreografii, uzupełnią wykłady multimedialne o nowych trendach w fotografii. Fotografie powstałe w ramach sesji „Jasne że ciemne” zaprezentowane zostaną na specjalnej wystawie kończącej projekt.

Chętnych do udziału w warsztatach zapraszamy do wypełnienia formularza i przesłania go na adres: jasnezeciemne@gmail.com do 23.01.2012.

Liczba miejsc ograniczona.

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem warsztatami KOŃCZYMY REKRUTACJĘ!!!

Dziękujemy wszystkim chętnym za przesłanie formularzy

Pozostałych zachęcamy do regularnego odwiedzania strony Fundacji YouHaveIt, niebawem kolejne ciekawe warsztaty

Istnieje możliwość współpracy z Fundacją w ramach wolontariatu – więcej informacji fundacjayouhaveit@gmail.com

W ramach zajęć zapewniamy uczestnikom pełne zaplecze sprzętowe, wyżywienie i pokrycie kosztów przejazdu.

Więcej informacji:

pod numerem: 515 431 563 lub pisząc na maila: jasnezeciemne@gmail.com

Instruktorzy zajęć:

Dagmara Pochyła – specjalistka/prowadząca warsztaty i wykłady

Ur. 17.03.1983 w Toruniu. Specjalistka od tworzenia fotografii cyfrowej, prowadząca warsztaty i wykłady, absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych na UMK w Toruniu, specjalizacja multimedia, ukończyła międzynarodowy kurs Training for Trainers w Amsterdamie w 2008 roku przygotowujący do prowadzenia warsztatów video i foto, duże doświadczenie zdobyła podczas organizowania i prowadzenia licznych warsztatów dla m.in. CSW Znaki Czasu Toruń, Stowarzyszenia Kultura Miejska, Stranger Festival, Stowarzyszenia Officyna w Szczecinie, Grupy nieformalnej VideoSekcja z Torunia. Obecnie Wiceprzewodnicząca Zarządu Fundacji YouHaveIt.

http://www.csw.torun.pl/art-baza/artysci/dagmara-pochyla

Sebastian Płocharski – specjalista techniczny/prowadzący warsztaty i wykłady

Dziwnym zrządzeniem losu urodził się w Aleksandrowie Kujawskim, ale formalnie od 3 dnia życia zamieszkały i związany z Toruniem. Absolwent UMK i AGH. Samouk zafascynowany multimediami i Matką Ziemią. Bezustannie szukający swojego „alter ego” między post-analogową, a cyfrową przestrzenią egzystencjalną. Ninja, który wkracza w strefę artystycznego bytu człowieka, skutecznie okaleczając ją, tworzy (a raczej kompiluje) antysztukę. Jak sam o sobie mówi: „robi wszystko i nic”, często obrzuca się też przymiotnikami „pseudziarz”, „lamer” i „beztalencie”. Uzależniony od cynamonu i chrzanu firmy Rolnik. Wyznawca teorii pamięci wody, buddyjskiej metafory życia i paranoidalny „unikacz” aspartamu. Obecnie jego głównym zainteresowaniem jest interakcja: rzeczywistość-komputer-obraz, którą bierze na warsztat w interaktywno-interdyscyplinarnym Ninja Studio.

http://sebastianplocharski.com

Małgorzata Replińska – specjalistka techniczna/prowadząca warsztaty i wykłady

„Fotografią pasjonuje się od lat. Z biegiem czasu moja zajawka przerodziła się w sposób na życie. Patrzę na świat przez pryzmat fotografii, szukam celów dla mojej migawki i staram się pisać światłem w taki sposób, by uchwycić to, co zdaje się być nieuchwytne. Ukończenie studiów filozoficznych pomaga mi wyposażyć w sens chwile, które utrwalam na zdjęciach. O ile to możliwe staram się poprzez fotografie oddawać rzeczywistość bez jej przekłamywania. Fotografia jest dla mnie formą wypowiedzi i próbą nawiązania dialogu, dlatego najwięcej radości daje mi moment, w którym mój subiektywny punkt widzenia choć trochę zbiega się z punktem widzenia innych. Z czasem chciałabym poprzez fotografie wnieść do rzeczywistości coś więcej, dlatego postanowiłam rozwijać się w tym kierunku na Wydziale Sztuk Pięknych.”

http://www.malgorzatareplinska.com

http://replisia.ownlog.com

Wolontariusze:

Sylwia Rawinis

Krzysztof Rawinis

Mateusz Świeczak

Michał Paśniewski

No Comments