BEAT VOICE BOX

BEAT VOICE BOX – MUZYKA ROBIONA GŁOSEM to inicjatywa mająca na celu rozwój artystyczny dzieci i młodzieży w dziedzinie muzycznej, a w szczególności muzyki robionej za pomocą ludzkiego głosu oraz zachęcająca ich do czynnego  uczestnictwa w kulturze. Działanie polega na zorganizowaniu bezpłatnego warsztatu, muzyki robionej głosem dla młodzieży w dniach 19-21.06.2012 roku, zamieszkującej Stare Miasto w Toruniu. Efekt pracy uczestników  warsztatów zostanie zaprezentowany 21.06.2012, na toruńskim „Święcie Muzyki” w przestrzeni miejskiej (na ulicy Browarnej).

Fotorelacja i Film z warsztatów

Muzyka robiona głosem jest muzycznym fenomenem,  który w momencie prawdziwego poznania (na żywo) zachwyca wszystkich bez względu na wiek, poziom społeczny czy ekonomiczny. Atrakcyjność i sposób wykonywania utworów muzycznych, za pomocą ludzkiego głosu  staje się dziś bardzo cenioną umiejętnością w branży muzycznej, co widać w takich przedsięwzięciach jak: Planet L.U.C („39/89 Zrozumieć Polskę” -płyta z wykorzystaniem  elementów muzyki robionej głosem) czy Me Myself and I (zespół który tworzy muzykę robioną głosem).

Fundacja YouHaveIt proponując już trzeci raz młodym ludziom możliwość uczestnictwa w takich warsztatach, odpowiada nie tylko na potrzeby tej młodzieży, ale i widowni która w zeszłym roku na obchodach „Święta muzyki” była bardzo liczna (około 500osób). Ta innowacyjna oferta edukacji artystycznej ma pokazać uczestnikom, że warto spędzać swój czas wolny w sposób kreatywny i dać im potwierdzenie że praca, którą włożą w to działanie daje jeszcze lepsze efekty, niż zakładali.

Organizator:
Fundacja YouHaveIt

Finansowanie:

Dofinansowano ze środków Gminy Miasta Toruń

Klub muzyczny eNeRDe

Partner:
Toruńska Agenda Kulturalna

Specjaliści zaangażowani w projekt:
Jakub „Grajek” Grajkowski (instruktor zajęć warsztatowych ) – Jeden z czołowych polskich beatboxerów, finalista oficjalnych mistrzostw Polski w 2010 roku (III miejsce), finalista inicjatywy „Projekt Pokolenie” zrzeszającej młodych, zdolnych artystów. Zagrał niezliczoną liczbę koncertów w całej Polsce, a od pewnego czasu prowadzi również z dużym powodzeniem warsztaty dla dzieci i młodzieży. Współpracował z wieloma artystami z Polski, ale również z zagranicy jak np. z zespołem „The Black Eyed Peas”. Doświadczenie muzyczne i sceniczne, jak i wypracowany przez niego sposób przekazywania wiedzy owocują pełnym profesjonalizmem i sukcesami zarówno jako artysty jak i instruktora.

Tomasz Cebo (instruktor zajęć warsztatowych) – Malarz, performer, beatboxer. Absolwent poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni prof. Bogdana Wojtasiaka. Wielokrotnie wyróżniony stypendium m. in. Marszałka Województwa Wielkopolskiego i ASP, a obecnie stypendysta Prezydenta Miasta Toruń. Interesują go dźwięki wydawane przez ludzkie ciało, tworzy swoiste skompresowane w czasoprzestrzeni i zintegrowane z ruchem powietrza audio-instalacje będące przewodami komunikacji werbalno-metafizycznej. Na co dzień dyrektor artystyczny klubu NRD. Ostatnio również audio-preformer w projekcie Instytut B-61.

Łukasz Milewski (reżyser dźwięku zajęć warsztatowych)-  ur. 20.08.1981 w Złotowie. Reżyser dźwięku, ukończył kierunek akustyki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu ze specjalizacją reżyseria dźwięku. Współpracował z Teatrem Nowym (Poznań) przy realizacji międzynarodowego projektu „Arka Noego-nowy koniec europy”. Multiinstrumentalista, aktualnie prowadzi studio nagrań NRD RECORDS.

Koordynator projektu:
Dorota Schreiber – ur. 12.09.1983 w Toruniu. Absolwentka Studiów Pedagogicznych (praca naukowa: „Dialog jako porozumienie w/dla pokoleń”) na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz absolwentka podyplomowych Studiów z Zarządzania na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania na UMK w Toruniu. Koordynator projektów: „Searching for the city” – międzynarodowa wymiana dla młodzieży, ” Pocztówki z Nigdy Nigdy” – warsztaty video i scenograficzne dla młodzieży, „Warsztaty muzyki robionej głosem”, „Subiektywność Świata”, „Toruń Story” – Grupy Nieformalnej VideoSekcja, „Demoscena”; sztuka 8 i 16 bitowa”; tworząca w 2009 roku. portal ekologiczny.torun.pl Fundacji Pracownia Zrównoważonego; obecnie Przewodnicząca Zarządu Fundacji YouHaveIt.

No Comments