ŻABIA PERSPEKTYWA – Gra terenowa

LATO BEZ NUDY
Gra terenowa – ŻABIA PERSPEKTYWA – 19.08.2016 – start od godziny 10:00 do 12:00
Znana jest wszystkim legenda o Flisaku, który wypędził plagę żab z miasta Torunia. W historii naszego miasta zapisała się nie jedna powódź i na najstarszych murach odkryto ślady podmycia przez powódź datowane na ten sam okres, o którym mówi legenda o Flisaku. By zrekonstruować te wydarzenia, zapraszamy Was do udziału w grze terenowej ŻABIA PERSPEKTYWA!!!!

A oto nasza historia gry:
„Toruń nawiedziła okropna plaga wywołana letnimi powodziami. Wszędzie; w domach, sklepach, pubach, na ulicach roi się od wielkich żab. W piekarni dobrały się do drożdży i rano nie było można kupić świeżego chleba. Fryzjerki skarżą się, bo żaby odstraszają klientki wskakując na fotele. Na salach wykładowych więcej miejsc zajmują płazy niż studenci. W pijalni piwa po podłodze kulają się żaby pijane, które pływały w kuflach klientów. Wszędzie żaby! Było już kilku śmiałków, którzy twierdzili, że znają sposób aby pozbyć się żab ze starówki. Jeden chciał wypłoszyć je przy pomocy nieznośnej muzyki, ale zamiast żab wypłoszył mieszkańców dzielnicy. Drugi chciał zwabić je puszczając z głośników brzęczenie much – ulubionego przysmaku żab. Ale żaby widać mają dobry słuch i rozpoznały podstęp śmiałka. Kompletnie zignorowały przynętę. Trzeci biegał przez tydzień z siatką niczym szalony Paszczak za motylami… no cóż wielu próbowało, a żaby jak gdyby nigdy nic rozlokowały się na ulicach tworząc coś w rodzaju klanów rządzących poszczególnymi częściami starówki. Zdesperowany prezydent miasta ogłosił, że ten, kto zdoła zebrać wszystkie żaby z terenu Starego Miasta nie wyrządzając im przy tym krzywdy i przenieść w bardziej dogodną lokalizację otrzyma atrakcyjne nagrody.”

Jeśli jesteś sprytnym śmiałkiem i chcesz pójść w ślady słynnego toruńskiego Flisaka oto, co musisz zrobić aby udowodnić, że jesteś wart nagrody i uznania mieszkańców miasta.

Należy pojawić się 19.08.2016 (piątek), pomiędzy 10:00 a 12:00 przy pomniku Flisaka na Starym Rynku w Toruniu i pobrać pakiet startowy.
Do udziału zapraszamy zarówno grupy jak i pojedyncze osoby.
WAŻNE!!!! Grupa powinna być wyposażona w aparat fotograficzny lub telefon z aparatem !!!!
plakat sportowe
Więcej informacji o LECIE BEZ NUDY na http://www.torun.pl/pl/lato-w-toruniu-bez-nudy

No Comments