ZAWÓD ARTYSTA / 433 dni Galerii Miłość

ZAWÓD ARTYSTA / 433 dni Galerii Miłość
4-5.11.2015

ZAWÓD ARTYSTA to dwudniowe wydarzenie zorganizowane w czterysta trzydziestym trzecim dniu istnienia Galerii Miłość. Związane jest z trwającą w Polsce dyskusją dotyczącą statusu artysty oraz powiązanymi z tym kwestiami (ekonomicznymi, prawnymi i socjalnymi). W ciągu tych wyjątkowych dwóch dni będzie okazja by spotkać się z profesor Izabelą Kowalczyk i artystką Katarzyną Górną, z którymi postaramy się ukazać istotne różnice między popularnym postrzeganiem artysty, aktu twórczego a rzeczywistością, w której tworzą artystki i artyści w Polsce. Przyjrzymy się także związkom między polityką kulturalną a problemami zwykłych robotników sztuki. Pomocą w próbie rozszyfrowania mitów towarzyszących pracy twórczej, stanie się napisana przez Kowalczyk i Górną CZARNA KSIĘGA POLSKICH ARTYSTÓW.
Wydarzenie to ma charakter podsumowujący rok działania toruńskiej Galerii Miłość. Podczas dni otwartych Miłości odbędzie się również prezentacja wydanych przez galerię publikacji.
Opowiemy także o projekcie Koalicji Kulturotwórców, działalności Spółdzielni Kulturhauz, Magencie, a lokalne środowisko związane z Grupą nad Wisłą odsłoni przed nami arkana swej tajnej działalności. Dźwiękami czas umilą Wszystko Mikołaja Tkacza oraz Sól Tej Ziemi.
PROGRAM:
4 grudnia
godz. 19:00
MAGENTA
magazyn o fotografii /prezentacja: Tytus Szabelski
godz. 20:00
WSZYSTKO / koncert: Mikołaj Tkacz

5 grudnia
„TORUŃ TO…” – DZIEŃ OTWARTY W GALERII MIŁOŚĆ
godz. 15:00
433 dni Galerii Miłość/ wprowadzenie: Piotr Lisowski i Natalia Wiśniewska
godz. 15:30
GnW – konglomerat twórców, kuratorów i badaczy /prezentacja: Magdalena Kosek, Katarzyna Malejka, Liliana Piskorska, Katarzyna Stępień, Tytus Szabelski, Natalia Wiśniewska / prowadzenie: Piotr Lisowski i Marcin Zalewski
godz. 17:00
Koalicja Kulturotwórców/ Spółdzielnia Socjalna Kulturhauz / prezentacja: Katarzyna Kombi Jankowska
godz.18:00
CZARNA KSIĘGA POLSKICH ARTYSTÓW
Spotkanie/dyskusja z udziałem Katarzyny Górnej i Izabeli Kowalczyk
godz. 20:00
AFTER – DJ’ANE SÓL TEJ ZIEMI
Plakat-RedWhite
! ! Z A P R A S Z A M Y ! ! !!

Natalia Wiśniewska&Piotrek Lisowski

ORGANIZATOR/FUNDACJA YOUHAVEIT

REALIZOWANE ZE ŚRODKÓW URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO

No Comments