Międzypokoleniowa Potańcówka

Zapraszamy na międzypokoleniową Potańcówkę w ramach Święta Toruńskiego Piernika

5 września 2015r., Rynek Staromiejski od godziny18:00 do 21:00

Międzypokoleniowa Potańcówka to wyjątkowe wydarzenie otwarte nie tylko dla osób w tzw. trzecim wieku, ale również dla dojrzałego oraz młodszego pokolenia. Dobra muzyka, tańce oraz inne atrakcje mają dać możliwość poznania się i wymiany wrażeń pomiędzy pokoleniami, a tym samym przyczynić się do zniesienia barier, które je dzielą.

Ta stylizowana impreza jest okazją dla osób starszych do zainspirowania młodego pokolenia i pokazania mu jak bawiono się „za dawnych lat”, młodzi natomiast pokażą jak ta inspiracja działa na nich dziś.

Mając na uwadze, że społeczności, które zapraszamy na Potańcówkę są bardzo zróżnicowane staraliśmy się, by w programie nie zabrakło muzycznych niespodzianek i przyjemności w postaci Piernikowych słodkości.

Zapraszamy do zabawy w stylu big beat z zespołem The Postman z Polkowic. Koncert polskich Beatlesów rozpocznie się o godzinie 18:00. Zespół zagrał już ponad 1000 koncertów w Polsce, Anglii i w Niemczech. Swoją energią i charyzmą na scenie podbija każdą publiczność. Klimat z lat 60tych, perfekcyjnie dopracowany każdy szczegół występu, zarówno pod względem muzycznym, jak i wizualnym. Sami muzycy mówią „Buty prosto z Liverpoolu, gitary, wzmacniacze i perkusja takie na jakich grała wielka czwórka.”

I to wszystko na żywo!

Po koncercie, czas umili nam muzycznie Dj Funktion i pokaże jak muzyka z dawnych lat zainspirowała dzisiejsze brzmienia.

Jest to wydarzenie stylizowane, dlatego zachęcamy wszystkich do przebrania się, aby jak najlepiej oddać klimat lat 60-tych. Dla najlepiej wystylizowanej pary przewidziana jest nagroda. Zabawę taneczną na parkiecie, nad którym rozwieszone będą świecące lampiony, urozmaici nam wodzirej oraz zaproszone pary taneczne. Będą się oni z nami wspólnie bawić, zachęcać do tańca oraz nauczą kilku tanecznych wariacji. W trakcie Potańcówki uczestnicy otrzymają kotyliony, jak również będą mogli przenieść się w czasie robiąc sobie zdjęcie w monidle przedstawiającym parę z tamtych lat.

Dla uczestników Potańcówki, przy podeście ustawione będą stoliki, przy których będzie można się odprężyć oraz skosztować piernikowych słodkości.

Na międzypokoleniową Potańcówkę serdecznie zapraszają Miasto Toruń, Fabryka Cukiernicza Kopernik S.A., Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko Pomorskiego oraz Fundacja YouHaveIt,, z okazji tegorocznego Święta Toruńskiego Piernika w naszym Mieście.

Beznazwy-1

No Comments