Made in Toruń

Fundacja YouHaveIt oraz klub Dwa Światy zapraszają na kolejną edycję MADE IN TORUŃ!

MADE IN TORUŃ to wydarzenie kulturalne, w którym zaprezentowane będą dwie różne dziedziny sztuki: muzyka oraz fotografia. Celem projektu jest stworzenie przestrzeni artystycznego eksperymentu i pokazanie szerszej publiczności lokalnych twórców z dwóch różnych światów oraz promocja ich artystycznego dorobku.

SZCZEGÓŁY:
12 grudnia 2015
sobota
Klub DWA ŚWIATY
ul. Ducha Św. 10/12
Wstęp: 10 pln

Na trzeciej edycji usłyszymy następujące zespoły:

♫ DISPARATES
[ folk / rock / alternatywa ]
★ FB: https://www.facebook.com/disparatesPL/
★ WWW: http://www.disparates.pl/

Disparates to toruński zespół grający niezwykle energetyczną odmianę piosenki autorskiej. Celem zespołu było stworzenie mikstury, która nie ma swojego odpowiednika, mikstury która w umiejętny sposób wypełnia lukę między piosenką rockową, folkową i literacką. Mamy więc w tej mieszance do czynienia zarówno z impresjami osadzonymi muzycznie w klimacie okołonowofalowym, punkowo-folkowym, czy nawet sentymentalnymi przygrywkami latino. Całość jest tyleż skoczna i skłaniająca do tańca co refleksyjna,egzystencjalna. Znakomicie sprawdza sie na małych, klimatycznych scenach klubowych jak i na dużych imprezach plenerowych. Eklektyzm Disparates jest jego ogromną siłą, powodującą że nikt nie ma prawa się nudzić podczas spektaklu, śledząc zdumiewające zwroty akcji! Zespół zadebiutował w 2010 roku płytą „Fafaberie” wydaną przez wrocławski label „Lou&Rocked Boys” pod patronatem Programu Pierwszego Polskiego Radia, zbierając znakomite recenzje. Koncertował na terenie niemal całego kraju. Jest laureatem między innymi: Festiwalu Fama w Świnoujściu i finalistą Eliminacji Przystanku Woodstock. W 2014 roku ukazała się druga płyta formacji pt. „Popołudnie”.

♫ GRIBOJEDOW
[ rock / alternatywa ]
★ FB: https://www.facebook.com/Gribojedow/
★ WWW: www.gribojedow.pl

Gribojedow to grupa efemeryczna. Pojawia się na scenach Torunia od prawie 12 lat, ciągle zmieniając składy, pomysły i wizerunek. Wciąż w pół kroku pomiędzy debiutem a rutyną, pomiędzy undergrundem i „lokalną gwiazdą”. W historii zespołu były lata „etniczne”, ” freejazowe”, „elektroniczne” a wreszcie „piosenkowe”. Zawsze trochę po swojemu, trochę pod prąd, trochę „dziwnie”.

================================================

Przed koncertami tradycyjnie zapraszamy na wystawę. Tym razem swoje prace zaprezentuje TYTUS SZABELSKI.

Tytus Szabelski – fotograf, rocznik 1991, absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, obecnie studiuje fotografię na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Jego zdjęcia ukazywały się zarówno w prasie lokalnej jak i ogólnopolskiej (m.in. Puls Biznesu, Newsweek Polska, Polityka), współpracował z toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej oraz Krytyką Polityczną. W swojej praktyce artystycznej stara się zwracać uwagę na zachowania i relacje ludzi między sobą oraz z otaczającą ich przestrzenią, w szczególności wykreowaną sztucznie przez człowieka, jak również na kwestie związane z obiegiem informacji i zachodzącymi w nim manipulacjami. Autor dwóch wystaw indywidualnych i uczestnik kilku zbiorowych (m.in. w CSW w Toruniu, Galerii Miłość i Galerii Sztuki Wozownia), laureat stypendium miasta Torunia w dziedzinie kultury (2012) za projekt Pełnia pustki, oraz Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Młodych w Jarosławiu (2012), autor fotograficznej dokumentacji wnętrz wykorzystanej na dwóch edycjach Festiwalu Architektury i Wzornictwa TORMIAR w toruńskim CSW (2014 i 2015). Redaktor magazynu o współczesnej fotografii Magenta (www.magentamag.com).

★ OSIĄGNIĘCIA I WAŻNIEJSZE PUBLIKACJE

wystawy indywidualne:

2015 – Rekonstrukcja, Galeria Sztuki Wozownia, Toruń
2012 – Pełnia pustki, klubokawiarnia Kontrapunkt, Toruń; wystawa zrealizowana w ramach stypendium miasta Torunia w dziedzinie kultury

wystawy zbiorowe:

2015:
- Gdzie Google mówi dobranoc, Galeria Miłość, Toruń; w ramach Obserwatorium Miejskie: Granice
- Krajobraz po Tormiarze, CSW Toruń – w wystawie wykorzystano dokumentację fotograficzną wnętrz dworca Toruń Główny, basenu MOSiR na ul. Bażyńskich oraz przebudowanej Auli UMK; w ramach Festiwalu Architektury i Wzornictwa TORMIAR
- Przełom / Architektura w Polsce po 1989 roku, CSW Toruń – w wystawie wykorzystano fotografię fasady Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki
2014 – Plastyka Toruńska. Architektura wnętrz 1945–2000, CSW Toruń – w wystawie wykorzystano dokumentację fotograficzną wybranych powojennych realizacji z dziedziny architektury wnętrz w Toruniu; w ramach Festiwalu Architektury i Wzornictwa TORMIAR
2013:
- Gdzie jest wystawa?, plenerowa wystawa w ramach projektu Obserwatorium Miejskie, Toruń
- Idę na wózku; w ramach projektu jesteśMY stowarzyszenia Projektoriat, Szydłowiec
2012:
- Przeprojekt 002: regulacja odbioru, CSW Toruń
- Przeprojekt 004: second-hand, CSW Toruń
- Śmietana się rozlała; w ramach Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Młodych, Jarosław

inne:
2015 – Żywy Ruchomy Nośnik Protestacyjny – happening i dokumentacja foto-wideo; w ramach: Sztuka na giełdzie IV: Wojna polsko-polska, Pracownia Sztuki Zaangażowanej Rewiry, Lublin
2014 – Publikacja dokumentacji fotograficznej hali sportowo-widowiskowej w Toruniu w piśmie

MADEINTORUN_E3_W4pop
SZCZEGÓŁY:
12 grudnia 2015
sobota
Klub DWA ŚWIATY
ul. Ducha Św. 10/12
Wstęp: 10 pln

——
Organizator:
Fundacja YouHaveIt

Współfinansowanie:
Dofinansowano ze środków Gminy Miasta Toruń

Partner:
klub Dwa Światy

—————————————–

VIDEO RELACJA Z WYDARZENIA

Klub Dwa Światy oraz Fundacja YouHaveIt mają przyjemność zaprosić na niecodzienne wydarzenie!

MADE IN TORUŃ to wydarzenie kulturalne, w którym zaprezentowane będą dwie różne dziedziny sztuki: muzyka oraz fotografia. Celem projektu jest stworzenie przestrzeni artystycznego eksperymentu i pokazanie szerszej publiczności lokalnych twórców z dwóch różnych światów oraz promocja ich artystycznego dorobku.

Na pierwszej (i mamy nadzieje, że nie ostatniej) edycji MADE IN TORUŃ zapoznamy się z twórczością następujących artystów / zespołów:

Fotografia
MAŁGORZATA REPLIŃSKA (ur. 1986 roku w mieście Susz). W 2010 r. ukończyła studia filozoficzne na UMK, a następnie rozpoczęła studia magisterskie na Wydziale Sztuk Pięknych UMK. Od kilku lat zamuje się zawodowo fotografiką, współautorka m.in takich wystaw jak „Poprostu Na Skarpie”, „Toruń w Bliźniaczym obiektywie” i „Meeting of Styles”.

ŁUKASZ BALCERZAK (ur. 1985 roku w Kołobrzegu). Absolwent administracji na UMK. Współzałożyciel Toruńskich Spacerów Fotograficznych, autor wystawy fotograficznej „Buda+Pest, miasto i ludzie”, współautor wystawy „Toruń 1861 – TORUŃ 2011. 150 lat wizerunku miasta w fotografii” w Dworze Artusa.

Muzyka
JESIEŃ (post punk / noise rock)
https://www.facebook.com/grupajesien/
https://jesien.bandcamp.com/
Toruńskie trio, w którego skład wchodzą: Michał Groszewski, Maciej Karmiński oraz Szymon Szwarc. Muzykę zespołu charakteryzuje igranie ze słuchaczem. Jesień chce pokazać muzykę problematyczną, świadomą niedoskonałości ludzkiego organizmu i umysłu, wreszcie, wiadomą wielowarstwowości świata dźwięków, organizujących się w garażowym zacięciem, nutką ironii, liryzmu oraz brakiem szacunku okazanym bezrefleksyjnemu pochłanianiu form piosenkowych.

SER CHARLES (rock)
https://www.facebook.com/sercharles.info/
Zespół rockowy, powstał zimą 2010. Początkowo pod tym pseudonimem Stefan Kornacki publikował swoje wiersze, później teksty stały się podstawą i punktem wyjściowym do komponowania utworów. Cechą charakterystyczną są krótkie, skondensowane kompozycje muzyczne, mocny melorecytowany tekst.

Program wydarzenia:
19:00 – wernisaż fotografii
21:00 – 22:00 – koncert grupy JESIEŃ
22:15 – 23:30 – koncert SER CHARLES
Godziny koncertów są orientacyjne i mogą ulec lekkim zmianom.

SZCZEGÓŁY:
28 marca 2015
sobota
Klub DWA ŚWIATY
ul. Ducha Św. 10/12
Wstęp: 10 pln

——
Organizator:
Fundacja YouHaveIt

Współfinansowanie:
Dofinansowano ze środków Gminy Miasta Toruń

Partner Strategiczny:
klub Dwa Światy

Partner:
Drukuj za grosze

madeintorun_plakat_www(2)

TORUN_PORUSZA_pasek

No Comments