Wykład Prof. Wiesława Godzica – „Celebryci i My”

Zapraszamy serdecznie na otwarty wykład profesora Wiesława Godzica, który odbędzie się w ramach projektu Pocztówki z Nigdy Nigdy organizowanego przez Fundację You Have It. Tematem prezentacji będzie próba analizy najnowszych strategii komunikacji na osi celebryta – odbiorcy i budowanie medialnego wizerunku celebryty.

WYKŁAD PLAKAT

Prof. Wiesław Godzic to jeden z najbardziej cenionych w Polsce medioznawców i filmoznawców, wykładowca uczelni polskich i amerykańskich, redaktor naczelny kwartalnika „Kultura Popularna”, ekspert i doradca stacji telewizyjnych. Interesuje się tematyką kultury popularnej oraz problematyką nowych mediów, a w szczególności telewizji i Internetu. Autor i redaktor wielu książek, m.in. „Humanista w cyberprzestrzeni”, „Zrozumieć telewizję”,
„Podglądanie Wielkiego Brata”. Ostatnio wydał „Znani z tego, że są znani. Celebryci w kulturze tabloidów”.

W SWPS prowadzi zajęcia z zakresu historii, teorii filmu i telewizji oraz kultury popularnej. W pracy wykładowcy akademickiego najbardziej ceni zderzenie różnych wizji kultury i interpretacji zjawisk. Wyznaje pogląd, że nie ma niewłaściwych interpretacji, są tylko źle uzasadnione (chociaż bardzo liczy na siłę faktów). Uwielbia kulturowe negocjacje ze studentami oraz te sytuacje, w których uczy się od studentów.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 31 maja (sobota) o godzinie 15:00 do Akademickiego Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa” w Toruniu, ul. Gagarina 37a. Wstęp wolny.

About The Author

No Comments